Home page > Aktuality

Aktuality

Certifikovaní účastníci kurzu K9TCCC

Vojenští policisté se učili zachraňovat služební psy na bojišti

Publikováno: 29.11.2021 Autor: Kateřina Mlýnková

Kynolog a služební pes – dvojice, která mezi sebou musí mít vztah založený na důvěře a empatii. Práce kynologů a jejich čtyřnohých parťáků je využívána jak v prevenci, tak i v reálném nasazení. Vzhledem k tomu, že psi nejsou nijak chráněni proti střelbě nebo jinému poranění, musí si kynolog v případě zranění svého svěřence umět poradit a psa se pokusit zachránit.

Praktické zaměstnání ADR

Zdokonalovací kurz "Silniční kontroly vozidel ozbrojených si"

Publikováno: 22.11.2021 Autor: Kateřina Mlýnková

 Ve dnech 10. – 12. listopadu 2021 proběhl u Oddělení základní a odborné přípravy Hlavního velitelství Vojenské policie (OdZOPř) zdokonalovací kurz „Silniční kontroly vozidel ozbrojených sil“. Příslušníci dopravně - pořádkové služby a pohotovostních oddělení si procvičili nejen teoreticky, ale i prakticky provádění technických kontrol vozidel a silniční přepravu nebezpečného materiálu (ADR).

Aktivní zálohy Hlavního velitelství Vojenské policie opět cvičí

Publikováno: 9.10.2021 Autor: Kateřina Mlýnková

Dopravně pořádková a ochranná činnost byla tentokrát primární součástí vojenského cvičení aktivních záloh Hlavního velitelství Vojenské policie, jejichž specializací je výkon kriminální služby. Příslušníci aktivních záloh se zdokonalovali také ve střelecké přípravě, kdy byla důležitá kooperace všech přítomných při řešení modelové situace napadení hlídky, a na laserové střelnici následné zneškodnění útočníka mezi civilními osobami.

Kurz instruktorů zvládání davu – CRC (Crowd riot control)

Publikováno: 27.9.2021 Autor: Kateřina Mlýnková

Schopnosti zvládání davu si prohlubovali a zdokonalovali instruktoři Vojenské policie ve dnech 20. – 24. 9.2021 na rozptylu letiště Pardubice ve Starém Mateřově, v rámci kurzu pro instruktory ve zvládání davu. Cílem tohoto kurzu bylo i zdokonalení a upevnění kooperace mezi vojenskými útvary Armády České republiky a bezpečnostními složkami České republiky, které se touto problematikou zabývají.

Slavnostní nástup u příležitosti 30. výročí vzniku Vojenské policie

Publikováno: 14.9.2021 Autor: Kateřina Mlýnková

Dne 14. září 2021 proběhl na národním památníku na Vítkově slavnostní akt u příležitosti 30. výročí vzniku Vojenské policie. Ceremoniál probíhal za přítomnosti Předsedy výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost senátu Parlamentu České republiky Pavla Fischera, ministra obrany Lubomíra Metnara, pana poslance Pavla Růžičky, zástupce náčelníka generálního štábu - inspektora armády České republiky generálmajora Milana Schulce, bývalých náčelníků Vojenské policie a dalších vzácných hostů.

Stránky

Nahoru