Home page > Aktuality > Zemřel plukovník v. v. Karel Bílek

Zemřel plukovník v. v. Karel Bílek

25.1.2018 • Ve věku 63 let zemřel 23. ledna bývalý velitel Velitelství Vojenské policie Olomouc plukovník v. v. Karel Bílek. Pohřeb s vojenskými poctami se uskuteční příští čtvrtek 1. února od 14 hodin v obřadní síni olomouckého krematoria.

Plukovník v. v. Karel Bílek se narodil 24. září 1954 v obci Dačice, okr. Jindřichův Hradec. V roce 1974 absolvoval roční důstojnickou školu. Následně v letech 1975 až 1978 vystudoval Vysokou vojenskou školu ve Vyškově. Poté vykonával funkce velitele motostřelecké roty, zástupce náčelníka štábu a zástupce velitele motostřeleckého pluku. V letech 1983 až 1986 studoval na Vojenské akademii v Brně, následně velel tři roky motostřeleckému pluku a více než dva roky byl zástupcem velitele motostřelecké divize.

V březnu 1992 nastoupil k Vojenské policii a byl pověřen dočasným výkonem funkce náčelníka Vojenské policie vojenského velitelství STŘED Generálního štábu ČSA, v říjnu téhož roku byl do uvedené funkce ustanoven. Od prosince 1993 velel Velitelství Vojenské policie v Olomouci. Na konci listopadu 2001 tento post opustil, jeho služební poměr zanikl a byl přeřazen do zálohy. V roce 2005 se k Velitelství Vojenské policie v Olomouci vrátil a jako občanský zaměstnanec předával cenné zkušenosti svým mladším kolegům.

Za jeho dlouholetý přínos Vojenské policii mu 19. prosince 2017 na pražském Vítkově udělil náčelník Vojenské policie za doprovodu ministryně obrany Zlatý kříž Vojenské policie - nejvyšší ocenění Vojenské policie.

Plukovník v. v. Karel Bílek odešel náhle, bez rozloučení, ale jeho osobitý smysl pro humor, stejně tak jako on sám, se již nesmazatelně vryli do paměti všech, kteří ho znali.

Fotogalerie

Nahoru