Home page > Aktuality > XXV. sportovní hry náčelníka Vojenské policie již mají svého vítěze

XXV. sportovní hry náčelníka Vojenské policie již mají svého vítěze

27.5.2018 • Sto dvacet vojenských policistů změřilo své síly od 22. do 24. května v Olomouci na XXV. sportovních hrách náčelníka Vojenské policie . Závodilo se v jedenácti disciplínách a putovní pohár pro celkového vítěze her si odvezlo zaslouženě do Prahy Velitelství ochranné služby Vojenské policie.

Fenomén sportovních her náčelníka Vojenské policie má téměř stejně dlouhou historii jako Vojenská policie samotná. Základní kámen tohoto ojedinělého sportovního klání byl položen v roce 1992. Organizace sportovních her prošla různými etapami. Obdivuhodně dlouhá historie příběhu, který se píše již pětadvacet let, je společným dílem všech vedoucích pracovníků, organizátorů, ale i samotných závodníků.

Letošní sportovní hry měly hořkou příchuť. Kaplan Velitelství Vojenské policie Olomouc kapitán Roman Lukáš vyzval při jejich slavnostním zahájení všechny přítomné, aby uctili minutou ticha památku naší kolegyně, kamarádky a zejména velké sportovkyně, která náhle ve čtvrtek 17. května bez rozloučení odešla z tohoto světa.

"Během tří dnů budete vy, příslušníci jednotlivých velitelství poměřovat své síly, schopnosti a dovednosti v jedenácti disciplínách. Ti nejlepší po zásluze zvítězí," uvedl v úterý na slavnostním zahájení náčelník Vojenské policie brigádní generál Pavel Kříž. "Tímto považuji XXV. sportovní hry náčelníka Vojenské policie za zahájené," zaznělo na smilovské střelnici.

Policejní víceboj, střelba družstev, nohejbal trojic, plážový volejbal, tenis čtyřhra, badminton čtyřhra, stolní tenis čtyřhra, plavecká štafeta družstev, cyklistický trenažér dvojic, outdoorová dráha „Bosna Challenge“ družstev a veslování na trenažéru družstev. Takové byly disciplíny letošních sportovních her. Největší všestrannost opakovaně prokázali policejní vícebojaři. Čtyřčlenná družstva (tři muži a jedna žena) letos absolvovala střelecký parkur, outdoorovou dráhu, jízdu na raftu, hod granátem na cíl a plavání s maketou zbraně za ztížených podmínek. Letošní vícebojařský tým snů byl historicky poprvé z Hlavního velitelství Vojenské policie ve složení kapitán Michal Škobrtal, kapitán Ondřej Mlýnek, praporčík Jaroslav Čižmár a kapitánka Michaela Rusňáková. Jednoznačně nejtvrdším oříškem byla letos pro vícebojaře i ostatní štafetová družstva outdoorová dráha bojovníka, s níž si ale nakonec všichni dokázali poradit.

V celkovém hodnocení zvítězilo Velitelství ochranné služby Vojenské policie se čtyřmi zlatými, šesti stříbrnými a jednou bronzovou medailí. Putovní pohár převzal z rukou náčelníka Vojenské policie brigádního generála Pavla Kříže osobně s neskrývanou radostí velitel vítězného družstva plukovník gšt. Jiří Roček.

 „Tentokrát jsme chtěli vyhrát víc, než kdy jindy a nakonec jsme to Zuzce poslali všichni společně nahoru, jak si to velitel a asi i všichni kolem z velitelství přáli. Všichni šli tentokrát opravdu asi až za hranici svých sil," uvedl jeden ze sportovců.

Velitelství Vojenské policie Tábor neobhájilo své loňské vítězství a po úžasném výkonu v poslední disciplíně veslování na trenažéru družstev se umístilo na krásné druhé příčce. Bronz vybojoval organizátor letošních her Velitelství Vojenské policie Olomouc.

 

Milá Zuzi, tyhle hry byly pro Tebe. I když jsme Tě v sobotu 26. května doprovodili na Tvé poslední cestě, v našich srdcích zůstaneš. Nikdy na Tebe nezapomeneme!

 

​Foto: nadrotmistryně Tereza Borovská, Velitelství Vojenské policie Olomouc

Fotogalerie

Nahoru