Home page > Aktuality > XXIV. sportovní hry náčelníka Vojenské policie již mají svého vítěze

XXIV. sportovní hry náčelníka Vojenské policie již mají svého vítěze

26.5.2017 • Vojenští policisté změřili své síly tento týden v Táboře na XXIV. sportovních hrách náčelníka Vojenské policie. Závodilo se v 11 disciplínách a putovní pohár pro celkového vítěze her zůstal na domácí půdě.

Fenomén sportovních her náčelníka Vojenské policie má téměř stejně dlouhou historii jako Vojenská policie samotná. Základní kámen tohoto ojedinělého sportovního klání byl položen v roce 1992. Organizace sportovních her prošla různými etapami. Obdivuhodně dlouhá historie příběhu, který se píše již čtyřiadvacet let je společným dílem všech vedoucích pracovníků, organizátorů, ale i samotných závodníků.

"Během následujích tří dnů budete vy, příslušníci jednotlivých velitelství poměřovat své síly, schopnosti a dovednosti v 11 disciplínách. Ti nejlepší po zásluze zvítězí. Kdykoli jsem se v minulosti těchto her účastnil, byl jsem nadšený z toho, s jakým nasazením a úsilím jednotliví sportovci přistupovali k tomu, aby dokázali co umějí, co všechno v nich je. Mnohdy ze sebe vydávali opravdu maximum," uvedl v úterý  na slavnostním zahájení náčelník Vojenské policie brigádní generál Pavel Kříž. "Tímto považuji XXIV. sportovní hry náčelníka Vojenské policie za zahájené," zaznělo na dražické střelnici.

Sportovce ve středu osobně pozdravil bývalý náčelník Vojenské policie brigádní generál v z. Vladimír Ložek. Stalo se tak symbolicky na místě, kde dovedl své svěřence z Hlavního velitelství Vojenské policie na XVIII. hrách v roce 2011 na stupínek nejvyšší.

Policejní víceboj, střelba, orientační běh, nohejbal, plážový volejbal, tenis, malá kopaná, plavání, rafty, outdoorová dráha a paintball. Takové byly disciplíny letošních sportovních her. Největší všestrannost opakovaně prokazují policejní vícebojaři. Čtyřčlenná družstva (tři muži a jedna žena) letos absolvovala střelecký parkur, jízdu vozidlem za ztížených podmínek, plavání s maketou zbraně a figurínou vážící více jak 60 kg, jízdu na raftu a orientační běh. Outdoorová štafeta na vojenské plovárně v Táboře přilákala mnoho diváků. Aby ne. Přesunout několik pnemuatik, zdolat dvoumetrové bariéry a plazit se pod sítí ve čtrnácti členném týmu bylo opravdu nevšedním, nejen diváckým zážitkem. Paitballová bitvy byly odměnou pro všechny zúčastněné a zároveň závěrečnou disciplínou. 

V celkovém hodnocení zvítězilo Velitelství Vojenské policie Tábor s osmi zlatými, třemi stříbrnými a dvěma bronzovými medailemi. Zasloužená odměna pro organizátora XXIV. sportovních her. Putovní pohár převzal z rukou ředitele letošních sportovních her zástupce náčelníka Vojenské policie plukovníka gšt. Pavla Chovančíka s velkou radostí major Konstantin Kasík. Velitelství Vojenské policie Olomouc neobhájilo své loňské vítězství a umístilo se na krásné druhé příčce. Bronz vybojovalo Hlavní velitelství Vojenské policie, které se v celkovém hodnocení dostalo na stupně vítězů po čtyřech letech.

 

Fotogalerie

Nahoru