Home page > Aktuality > Vojenští policisté v Iráku vzdali pochodem hold obětem teroristického útoku

Vojenští policisté v Iráku vzdali pochodem hold obětem teroristického útoku

Příslušníci 5. výcvikové jednotky Vojenské policie (5. VJVP) působící v policejním úkolovém uskupení v Iráku ( Iraq – Police Task Force: I-PTF) uctili památku obětí a hrdinů teroristického útoku, který se odehrál 11. září 2001 ve Spojených státech amerických (USA), pětikilometrovým pochodem se zátěží.

Vzpomínkovou akci započala v brzkých ranních hodinách, v 05.00 hodin, modlitba za oběti útoku, a poté jednotlivé týmy vyrazily na pochod. Celý slavnostní ceremoniál v prostorách diplomatického centra podpory v Bagdádu (Baghdad Diplomatic Support Centre: BDSC) zorganizovala zdravotnická jednotka americké armády Task Force Medical 528.

Pochodu se zúčastnilo několik stovek vojáků. Většina pocházela z USA, Kanady a Francie, a proto byla účast malých států, jakými Česká a Slovenská republika jsou, téměř raritou. Dokázal to i velký zájem ostatních zahraničních států o vyfotografování se s Českou vlajkou. „Trošku mne překvapilo, že někteří kolegové z ostatních států netušili, kam naši vlaku zařadit,“ svěřil se člen 5. VJVP npor. L. V.

„V přátelské atmosféře jsme zavzpomínali na tisíce nevinných  obětí, které 11. září 2001 zahynuly. Naší účastí na pochodu jsme zároveň vyjádřili podporu boji proti útokům na hodnoty naší společnosti,“ vysvětlil postoj příslušníků VP k akci prap. R. Z.

Fotogalerie

Nahoru