Home page > Aktuality > Vojenští policisté pokořili extrémní závod ARMY RUN

Vojenští policisté pokořili extrémní závod ARMY RUN

25.7.2017 • Čtvrtého ročníku extrémního závodu ARMY RUN se v sobotu 20. července ve Vyškově zúčastnili i čtyři vojenští policisté. Běh ve Vojenském újezdu Březina byl organizovaný občanským sdružením Extrémní sporty ve spolupráci s Ministerstvem obrany České republiky.

ARMY RUN je nejextrémnější, nejdrsnější a nejnáročnější překážkový závod pro veřejnost, kde se potkávají i příslušníci armády a policie. Každá trať je novou extrémní kombinací překážek, u kterých musí běžci zapojit nejen sílu a obratnost, ale i překonat strach a prokázat silnou vůli.

Dvě kategorie v jeden den a originální vojenská dráha bojovníka, to byl Vyškov. Závodníci si mohli vybrat ze dvou tras, kratší deseti kilometrové MAJOR se čtyřiceti překážkami a patnáctikilometrové GENERAL se šedesáti. Hlavním lákadlem závodu pro veřejnost byla originální vojenská dráha bojovníka, na které jsou drilováni všichni armádní profesionálové.

​V deset hodin dopoledne stáli na startu závodu v kategorii GENERAL i rotmistr František Hofman z Velitelství ochranné služby Vojenské policie, četař Tomáš Dvořák a plukovník gšt. Miroslav Murček oba z Velitelství Vojenské policie Olomouc a nadrotmistr Jan Tomášek z Velitelství Vojenské policie Tábor. I když se jim nepodařilo navázat na úspěch z loňského roku, kdy druhé místo ve stejné kategorii obsadil kapitán Michal Škobrtal z Hlavního velitelství Vojenské policie, prokázali všichni nejen fyzickou, ale i psychickou připravenost. Sobotní běh zhodnotil velmi výstižně velitel Velitelství Vojenské policie Olomouc plukovník Murček slovy: "Hezká akce, ale celkem záhul." Běhu se zúčasnil poprvé a ve výsledkové listině se rozhodně nepropadl ani s ohledem na skutečnost, že byl jedním ze dvou nejstarších závodníků.

 

 

Fotogalerie

Nahoru