Home page > Aktuality > Vojenští policisté pokořili extrémní překážkový závod

Vojenští policisté pokořili extrémní překážkový závod

18.7.2016 • Ve vojenském výcvikovém prostoru ve Vyškově změřilo v sobotu své síly s více než třinácti stovkami odvážlivců šest vojenských policistů. Army Run. To je extrémní překážkový závod pro muže i ženy, kde se "naši" rozhodně neztratili.

Velice náročnou a specifickou trať, kterou připravili profesionální vojáci, zvládlo úspěšně šest vojenských policistů. Trať měřila téměř jedenáct kilometrů a bylo na ní umístěno více než čtyřicet překážek. Ti, kteří chtěli uspět se tak museli brodit v blátě, ručkovat na tyči, plazit se pod ostnatým drátem, přeskakovat kůly či přelézat vysoké bariéry.

"Na závod jsem se těšil, chtěl jsem vyzkoušet něco nového a netradičního, v neposlední řadě posbírat nové zkušenosti," uvedl kapitán Michal Škobrtal z Hlavního velitelství Vojenské policie. Jeho rozhodnutí bylo správné. Závodu se zúčastnilo dvacet příslušníků AČR. Ze všech nejlépe si vedl kapitán Škobrtal, který i s lehkou zdravotní indispozicí obsadil 2. místo. "Pocity ze závodu mám smíšené. Byl to opravdu náročný závod jak po fyzické, tak i psychické stránce. Rád bych poděkoval organizátorům za výborné zvládnutí přípravy překážek," dodal v cíli kapitán Škobrtal. Zvláštní poděkování právem patří jeho největší fanynce manželce Marcele, která ho doprovází na všech závodech a je mu velkou oporou.

Poděkování patří nejen kapitánu Škobrtalovi, ale i majoru Stejskalovi, nadporučíku Mlýnkovi (Hlavní velitelství Vojenské policie), četaři Hofmanovi (Velitelství ochranné služby Vojenské policie Praha), rotmistru Hrdličkovi a četaři Koutnému (Velitelství Vojenské policie Tábor). Všem za vzornou reprezentaci Vojenské policie.

Fotogalerie

Nahoru