Home page > Aktuality > Vojenský policista převzal ocenění z rukou policejního prezidenta

Vojenský policista převzal ocenění z rukou policejního prezidenta

17.9.2016 U příležitosti 97. výročí vzniku dopravní služby Policie České republiky předal policejní prezident generálmajor Tomáš Tuhý společně s ředitelem ředitelství služby dopravní policie plukovníkem Tomášem Lerchem ocenění desítkám policistů. Mezi oceněnými byl i vojenský policista major Jaroslav Valda.

Na slavnostním shromáždění v prostorech Muzea Policie České republiky obdržel v Praze na Karlově příslušník oddělení ochranné služby Hlavního velitelství Vojenské policie major Jaroslav Valda ocenění za dlouholetou a významně přínosnou spolupráci s dopravní policií v oblasti zajišťování bezpečnosti a plynulosti silničního provozu a zásluhy o dobré jméno policie.

"Když jsem přijal pozvání plukovníka Lercha na slavnostní akt, neměl jsem nejmenší tušení o mém ocenění. Vlastně to tak bylo do posledního okamžiku, o to větší to pro mě bylo překvapení," sdělil major Valda a dodal, že ocenění, které obdržel mimo jiné díky koordinaci přesunu jednotek armády USA přes území České republiky v průběhu Dragoon Ride a Saber Strike, si velice váží.

Mminutou ticha si zúčastnění připomněli policisty, kteří zemřeli ve službě a také proběhla bohoslužba v Kostele Nanebevzetí Panny Marie a svatého Karla Velikého. 

 

Fotogalerie

Nahoru