Home page > Aktuality > Vojenskou policii obklopily na pražské Letné tisíce lidí

Vojenskou policii obklopily na pražské Letné tisíce lidí

25.9.2017 • Od brzkého sobotního rána 23. září zaplnily Letenskou pláň tisíce Pražanů, které sem v rámci akce „Den s armádou 2017“ přilákala současná i historická vojenská technika a statické i dynamické ukázky pozemních sil, vzdušných sil, Vojenské policie a ostatních složek resortu MO.

Vojenská policie se na Dni s armádou prezentovala svojí dvoukolovou i čtyřkolovou zásahovou technikou, představila zde širokou škálu služebních zbraní a přiblížila návštěvníkům činnost pyrotechnické služby a funkci systému MKPV (mobilní kontrolní pracoviště vstupu). Lákadlem pro malé i velké byl prezenční stánek VP. Děti horlivě soutěžily o upomínkové předměty Vojenské policie. Dospělí se spíše dotazovali na to, jakou funkci VP v armádě plní a jaká je její pracovní náplň. Nebylo ovšem výjimkou, že si nějaký tatínek dárek také neodklikoval.

Akci osobně podpořil ministr obrany Martin Stropnický, náčelník Generálního štábu Armády České republiky armádní generál Josef Bečvář i náčelník Vojenské policie brigádní generál Pavel Kříž, který dorazil na Den s armádou s celou svojí rodinou. „Je to jedna z největších prezentačních akcí armády na veřejnosti, kde se Vojenská policie může představit. Lidé kolem jsou nadšeni ze statických i dynamických ukázek a jsem osobně velmi rád, když vidím, jak vstřícně a odhodlaně k této akci přistoupili vojenští policisté,“ zhodnotil sobotní den brigádní generál Kříž.    

Autor: poručice Nikola Hájková, VeOSVP

Fotogalerie

Nahoru