Home page > Aktuality > Vojenská policie si připomíná padlého kolegu

Vojenská policie si připomíná padlého kolegu

17.3.2020 Náčelník Vojenské policie a další zástupci jejího nejvyššího velení se i v těchto vypjatých dnech opět sešli na lesním hřbitově v pražském Motole, aby si připomněli a uctili památku padlého kolegy, bývalého příslušníka útvaru speciálních operací Vojenské policie (SOG VP), poručíka in memoriam Milana „Bosny“ Štěrby, jehož život vyhasl před dvanácti lety po útoku sebevražedného atentátníka.

Milan Štěrba se narodil 25. srpna 1973 v Novém Městě na Moravě. V rezortu obrany sloužil jako voják z povolání od roku 1996, o šest let později přešel k Vojenské policii. Během své kariéry několikrát působil v zahraničních operacích, a to v misi IFOR na území bývalé Jugoslávie, odkud také pochází jeho pozdější přezdívka Bosna, dále v misi v Iráku a Kosovu. Jeho posledním nasazením byl kontingent SOG VP v Afghánistánu. Po tragickém skonu byl povýšen do hodnosti poručíka a byl mu udělen Záslužný kříž ministra obrany ČR I. stupně.

„Bosnu jsem znal velmi dobře. Byl to skromný, férový a spolehlivý chlap a navíc opravdový policista i voják. Bez sebemenší dávky patosu můžu říct, že to by hrdina,“ zavzpomínal náčelník Vojenské policie plukovník Miroslav Murček.

 

Foto: prap. Tomáš Janoušek a archiv redakce army.cz

Fotogalerie

Nahoru