Home page > Aktuality > Vojenská policie se rozrostla o nové příslušníky

Vojenská policie se rozrostla o nové příslušníky

„Jste novou krví Vojenské policie,“ těmito slovy zahájil náčelník Vojenské policie plukovník Miroslav Murček slavnostní nástup na půdě Národního památníku na Vítkově, který se konal u příležitosti vyřazení absolventů Odborného základního kurzu Vojenské policie.

Ve středu 18. prosince obdrželo dvacet devět nových příslušníků Vojenské policie z rukou plukovníka Murčeka služební průkaz vojenského policisty. Tím, že zvládli náročný odborný kurz Vojenské policie, prokázali svoji odhodlanost a píli. „Získané profesní dovednosti a schopnosti budete rozvíjet až teď, v praxi,“ zdůraznil nováčkům plukovník Murček.

Jmenování nových příslušníků Vojenské policie by se neobešlo bez slavnostního Slibu vojenského policisty. Ten přednesla četařka Marcela Škobrtalová, která byla společně s rotmistrem Liborem Čulíkem a rotmistrem Michalem Plzákem oceněna jako jedna z nejlepších absolventů kurzu.

Náčelník Vojenské policie dále ocenil dlouholeté příslušníky Vojenské policie, kteří čest naší republiky a rezortu hájili v náročných podmínkách zahraničních operací v Afghánistánu a Iráku nebo své služební úkoly plní nadstandartním způsobem. Neopomněl ocenit ani osoby mimo složku Vojenské policie, které se svojí činností podílely a podílejí na jejím rozvoji a chodu. „Díky vám všem přítomným můžeme naše policejní poslání úspěšně naplňovat, a dělat tak Vojenské polici dobré jméno,“ uzavřel slavnostní nástup náčelník Vojenské policie.

Fotogalerie

Nahoru