Home page > Aktuality > Vojenská policie má v rámci spolupráce a předávání zkušeností co nabídnout

Vojenská policie má v rámci spolupráce a předávání zkušeností co nabídnout

20.06.2019 • Náčelník vojenské policie Arménie plukovník Artur Baghdasaryan v úterý přiletěl na návštěvu České republiky, aby se sešel se svým českým protějškem a prodiskutoval s ním možnosti spolupráce.

Na Hlavním velitelství Vojenské policie ve středu ráno informoval náčelník Vojenské policie plukovník Miroslav Murček svého hosta o úkolech a poslání Vojenské policie, o jejím postavení ve struktuře Ministerstva obrany, o systému výcviku a zahraničních operacích, ve kterých naše Vojenská policie působí.

Program následně pokračoval na pracovišti oddělení kriminalistické techniky a expertiz na pražském Petříně. Náčelník 1. odboru kriminální služby plukovník Milan Diviak a zejména náčelník zmíněného oddělení podplukovník Tomáš Vokálek detailně prezentovali činnost vojenských kriminalistů a kriminalistických techniků. Podplukovník Vokálek hosta informoval i o tom, že jeho oddělení vykonává znaleckou činnost v odvětvích daktyloskopie, mechanoskopie, trasologie, analýzy dat a zkoumání nosičů dat (tzv. počítačová analýza), technického zkoumání dokumentů a písemností a rovněž i pyrotechniky.

Na závěr nabitého dne Vojenská policie ještě připravila ukázky svých vozidel, výzbroje a výstroje.

„Plukovník Baghdasaryan se živě zajímal o činnost odboru kriminální služby a potvrdil zájem vysílat arménské vojenské policisty na školení v oblasti kriminalistiky do České republiky, což je projekt, o němž během své návštěvy Arménie před dvěma měsíci hovořil i ministr obrany Lubomír Metnar,“ shrnul první pracovní den jednání plukovník Murček.

Program návštěvy ve čtvrtek pokračuje ukázkami taktického a střeleckého výcviku pohotovostního oddělení Vojenské policie ve Stodu u Plzně.

 

Foto: npor. Nikola Hájková, Josef Trnka

Fotogalerie

Nahoru