Home page > Aktuality > Vojenská policie byla součástí oslav Dne otců na pražské Ladronce

Vojenská policie byla součástí oslav Dne otců na pražské Ladronce

21.6.2017 • Prosluněná neděle 18. června patřila v pražském parku Landronka oslavám Dne otců. Celou akci zastřešil Odbor komunikace Ministerstva obrany a podílela se na ní celá armáda zastoupená jednotlivými útvary. Nechyběla ani Vojenská policie, která zde představila svoji techniku, zbraně a pyrotechnickou službu. To, že byla celá akce úspěšná, dokazuje účast více než 12 tisíců návštěvníků.

Jedna z největších prezentací armády v letošním roce měla u příležitosti oslav Dne otců přilákat její příznivce, a to zejména tatínky s jejich ratolestmi, a přilákala je. Tatínky s dětmi doprovázely také maminky a jejich zájem o akci byl tak obrovský. Na vlastní kůži to poznali příslušníci Vojenské policie, jejichž prezentační stánek doslova praskal ve švech.

Velitelství ochranné služby VP Praha zde představilo svoji techniku a zbraně. Účastníci Dne otců si tak mohli prohlédnout policejní služební vozidlo a vyzkoušet si manipulaci se zbraněmi, kterými je Vojenská policie vybavena. Mnozí tatínkové si s chutí připomenuli vojenskou službu, když rozebírali a opět skládali samopal vz. 58. Pyrotechnici z Velitelství VP Tábor návštěvníkům vysvětlili, co obnáší pyrotechnická služba. Velkým lákadlem jejich stanoviště byl pyrotechnický robot TELEMAX EOD určený k průzkumu a ohledání podezřelých předmětů. Na informačním stánku Vojenské policie byly připraveny upomínkové předměty, o které děti s nadšením soutěžily. Fanoušci sportu pak měli možnost vyzpovídat přemožitelku kanálu La Manche poručici Nikolu Hájkovou a odnést si i její podpis.

Pohodovou atmosféru svátečního dne všech otců si společně se svojí rodinou vychutnal i ministr obrany Martin Stropnický, který v závěru celou akci hodnotil velmi kladně. To, že se akce opravdu vydařila, mu dokazovaly i úsměvy všech přítomných.

Autor: ​poručice Nikola Hájková, VeOSVP

Fotogalerie

Nahoru