Home page > Aktuality > Vojenská policie byla oceněna církví za pomoc při výchově dětí v národním duchu

Vojenská policie byla oceněna církví za pomoc při výchově dětí v národním duchu

Dnem válečných veteránů si připomínáme hrdiny, kteří své životy zasvětili boji za vlast. Během bohoslužby věnované jejich památce byla biskupem Církve československé husitské oceněna i Vojenské policie, která pomáhá Dětskému centru Srdíčko se vzděláním a výchovou dětí.

Bohoslužba u příležitosti Dne veteránů konaná v Kostele sv. Mikuláše v Praze na Staroměstském náměstí se nesla v národním duchu. Její začátek oznamovalo přinesení praporů za zvuků slavného husitského chorálu Ktož jsú boží bojovníci, jenž je při slavnostních ceremoniálech typický nejen pro českou armádu, ale i pro Církev československou husitskou. A právě význam  úzkého propojení víry, vojáků a občanů měla celá bohoslužba symbolizovat.

Kromě tradičních modliteb obsahovala bohoslužba také proslovy významných osobností. Jednou z nich byl i bývalý velitel české armády a vojenského výboru NATO generál Petr Pavel. Základem všech řečnických vystoupení byl fakt, jak důležité je vlastenecké uvědomění, boj za svobodu a demokracii a hlavně pokládání důrazu na historii, která je naší učitelkou a dává nám návod, jak se vyvarovat chyb, jež by mohly mít negativní dopad na chod našeho státu.

Základem toho je vědění, tedy informovanost a vzdělání. Veličiny, které je nutno šířit všemi generacemi. Vojenská policie v nedávné době začala spolupracovat s Dětským centrem Srdíčko, kde pomáhá s výchovou dětí v národním duchu. V průběhu bohoslužby za tuto činnost byla biskupem církve Davidem Tonzarem oceněna nadporučice Nikola Hájková, která byla iniciátorkou projektu. „Aby spolupráce s dětským centrem mohla být realizována, byla důležitá podpora ze strany nadřízených. Já jsem pouze přišla s nápadem, jak udělat něco pro dobrou věc. Ocenění si velmi vážím, ale já se jen držím jednoduchého hesla – když můžu, pomůžu,“ řekla po bohoslužbě nadporučice Hájková.

Fotogalerie

Nahoru