Home page > Aktuality > Vojenská police zahájila oficiální oslavy 30. výročí svého založení

Vojenská police zahájila oficiální oslavy 30. výročí svého založení

Slavnostním zahájením výstavy a slavnostním křestem nové knihy byly zahájeny oficiální oslavy 30. výročí založení Vojenské policie.

Dne 1. 7. 2021 proběhlo před generálním štábem AČR slavnostní zahájení výstavy „30 let Vojenské policie“. Výstava mapuje třicetileté působení novodobé Vojenské policie, nezapomíná však ani na její historii, která sahá až do období 1. světové války. Výstavu zahájili 1. zástupce náčelníka generálního štábu generálporučík Jaromír Zůna a náčelník Vojenské policie brigádní generál Miroslav Murček.

Generálporučík Jaromír Zůna zdůraznil důležitost role Vojenské policie na poli Ozbrojených sil a poděkoval za spolupráci mezi Armádou AČR a Vojensku policií. “Za poslední tři desetiletí nás hodně úkolů stmelilo. Mám na mysli třeba nasazení v zahraničních operacích, při koronaviru nebo povodních. Tam jsme si ověřili, že se na sebe navzájem můžeme spolehnout,“ zmínil ve svém projevu generál Zůna.

Náčelník Vojenské policie poděkoval za spolupráci nejen kolegům z jiných ozbrojených složek, ale i všem vojenským policistům: „Od založení až po současnost prošla Vojenská policie ohromným vývojem, cestou hledání svého místa „ve tvaru“, vypořádala se se spoustou organizačních a redislokačních změn.  Jsem přesvědčen, že v současné době je plně respektovanou profesionální složkou Ministerstva obrany. Za to patří velký dík zejména lidem, kteří stáli u zrodu Vojenské policie, ale i všem jejím minulým a současným příslušníkům, vojákům z povolání i občanským zaměstnancům“.

Po slavnostním zahájení výstavy následoval křest nové knihy o Vojenské policii v prostorách Hlavního velitelství Vojenské policie. U příležitosti 30. výročí založení Vojenské police právě ony 3 dlouhé dekády od doby, kdy byla Vojenská policie založena, tvrdě pracovala na svém rozvoji a budovala si své místo v rezortu obrany, zachytil takříkajíc „v obrazech“ JUDr. Ladislav Dolejší. „Celý život nás provázejí úspěchy i neúspěchy. Vojenské policii přeji do jejího dalšího působení hodně štěstí,“ zakončil slavnostní ceremoniály generál Murček.

 

 

AUTOR TEXTU: npor. Nikola Rimkevič Hájková a npor. Kateřina Mlýnková

AUTOR FOTOGRAFIÍ: Michal Voska

Fotogalerie

Nahoru