Home page > Aktuality > Váleční veteráni dnešních dní

Váleční veteráni dnešních dní

Pocta válečným veteránům je spjata s datem 11. listopadu a s první světovou válkou. Ne tak často už je Den válečných veteránů spojován s vojáky současné doby, kteří v zahraničních operacích nasazují své životy nebo je v horším případě položili při službě vlasti. Vojenští policisté jsou aktuálně nasazeni v Afghánistánu, Iráku, Mali. Působí také v  dalších státech na základě požadavků mezinárodních vládních organizací (EU, OSN, OBSE) jako „pozorovatelé“.

Náčelník Vojenské policie brigádní generál Miroslav Murček předal za nasazení v bojové zahraniční operaci npor. F.K. a prap. P.H Pamětní odznak jednotky Vojenské policie KAMBA. Oba dva byli navíc oceněni náčelníkem Generálního štábu Armády České republiky armádním generálem Alešem Opatou. Ten jim za výtečné plnění služebních povinností a vzornou reprezentaci AČR v zahraničí udělil Čestný odznak Armády české republiky Za zásluhy III. Stupně.

Jednotky Vojenské policie KAMBA zabezpečují ochranu zastupitelského úřadu České republiky v Kábulu a osobní ochranu členů diplomatické mise. V současnosti tento úkol plní již devátá jednotka. Příslušníci Vojenské policie jsou nyní ve všech zahraničních operacích vystaveni zvýšené zátěži – své poslání musí plnit i za ztížených podmínek v důsledku opatření souvisejících s nákazou COVID-19.

Fotogalerie

Nahoru