Home page > Aktuality > Úspěch čtyřnohých benjamínků Vojenské policie

Úspěch čtyřnohých benjamínků Vojenské policie

Ve dnech 28. – 30. 5. 2021 proběhl v Podhradí nad Dyjí 8. ročník obranářského závodu s názvem „Memoriál Jiřího Hvězdy“, který je určen především pro psovody ozbrojených složek a příznivce služební kynologie.Soutěž byla rozdělena na hlavní závod a vložený závod, který byl určen především pro mladé psy.

Psovodi se psy soutěžili v disciplínách poslušnosti a zejména pak v disciplínách „obrany“, kdy bylo jejich úkolem provádět zákroky proti nebezpečným osobám, které zde představovali figuranti. Jedním z figurantů byl i nrtm. Robin Dočekal z Velitelství Vojenské policie Olomouc. Hodnocena byla činnost psovodů a psů při prohledávání určených prostorů a objektů, zadržení osob v místnosti i zadržení venku ztížené různými překážkami na rozdílné vzdálenosti, a to ve dne i v noci. Dále museli být psi neustále připraveni bránit své psovody proti útoku ze strany figurantů.

Letošního ročníku se zúčastnili i dva psovodi Velitelství Vojenské policie Tábor, nrtm. Martin Vlček se služebním psem Timmy a rtn. Antonín Málek se služebním psem Lobo. Oba zkušení psovodi nastoupili do závodu s mladými psy, kteří teprve v březnu oslavili své druhé narozeniny, a byla to jejich první zkušenost se soutěžením. I přesto, že naši psi patřili mezi nejmladší v soutěži, umístili se ve vloženém závodě na stupních vítězů. Rtn. Antonín Málek s Lobem obsadili 1. místo a nrtm. Martin Vlček s Timmym obsadili 2. místo.

Celkem se závodu v obou kategoriích zúčastnilo 25 psů z ozbrojených složek České i Slovenské republiky. Účast na podobných kynologických soutěžích patří mezi jednu z motivačních forem výcviku, která podporuje rozvoj a udržování stupně vycvičenosti psovodů a služebních psů Vojenské policie.

Fotogalerie

Nahoru