Home page > Aktuality > Třicet dva nováčků převzalo služební průkazy a posílí tak řady Vojenské policie

Třicet dva nováčků převzalo služební průkazy a posílí tak řady Vojenské policie

V prostorách zámku Slavkov  nastoupilo v úterý 28. května 2019 třicet dva absolventů Odborného základního kurzu Vojenské policie ke slavnostnímu vyřazení a převzetí služebního průkazu.

Po dvacetitýdenním intenzivním a náročném studiu tak posílí řady Vojenské policie a nabyté znalosti budou moct zúročit v praxi. V průběhu studia si osvojili potřebné základy práva a policejní administrativy. Modelové situace, které jsou zaměřené především na dopravně pořádkovou službu a služební zákroky, připravily nováčky na přímý výkon služby u jednotlivých velitelství Vojenské policie. V rámci své služební činnosti budou mimo jiné dohlížet na bezpečnost provozu vozidel ozbrojených sil a podílet se na zabezpečování kázně a pořádku ve vojenských objektech.

Slavnostního ceremoniálu se účastnil náčelník Vojenské policie plukovník generálního štábu Ing. Miroslav Murček, který každému z nováčků osobně předal služební průkaz a popřál hodně pracovních úspěchů. „Udělali jste první krok k získání černého baretu, noste ho hrdě a buďte vzorem pro své kolegy a ostatní příslušníky ozbrojených sil,“ zdůraznil ve svém proslovu náčelník Vojenské policie.

Při této příležitosti dále náčelník Vojenské policie udělil vyznamenání Vojenské policie. Mezi oceněnými nechyběl odstupující náčelník štábu Vojenské policie plukovník generálního štábu Ing. Dušan Švandrlík a další vojenští policisté, příslušníci Armády České republiky, představitelé rezortu obrany a justice.

 

Autor: nrtm. Tereza Borovská

Fotogalerie

Nahoru