Home page > Aktuality > Summer Survival 2016

Summer Survival 2016

16.10.2016 • Do mezinárodního letního přírodního víceboje zasahují významně vojenští policisté již dlouhodobě. Nejinak tomu bylo i letos, kdy družstvo Vojenské policie obsadilo začátkem října ve Vyškově druhé místo.

Již po šestnácté změřili své síly tříčlenná družstva, tentokrát z České republiky, Rakouska, Itálie a Kypru. Ve Vyškově se závodilo převážně ve vojenském prostoru, v členitém a zalesněném terénu s převýšením 250 metrů. Ti, kteří chtějí svůj závod dokončit, musí prokázat zejména vysokou úroveň tělesné zdatnosti a psychickou odolnost.

"Letošní ročník byl velmi náročný vzhledem ke klimatickým podmínkám. Název soutěže – letní vůbec neodpovídal velmi nízkým teplotám a všudypřítomnému vlhku, " říká jeden ze závodníků nadrotmistr Martin Vohradník z Velitelství Vojenské policie Tábor. Úspěšné družstvo Vojenské policie doplnil rotmistr Pavel Křehký, rovněž z Velitelství Vojenské policie Tábor a četař Jaroslav Novotný z Velitelství Vojenské policie Olomouc.

Obsahem jednoho z nejtěžších a nejprestižnějších závodů pořádaných Armádou České republiky je střelba z ručních zbraní, pěší přesun s i bez zátěže, orientace v terénu podle mapy, buzoly či nákresů, překonávání umělých a přírodních překážek, poskytnutí první pomoci, svépomoc a transport raněného, házení na dálku a na cíl, plavání, ponořování a skoky do vody, brodění, přesun na plavidlech, lezení a slaňování, budování přístřešku, rozdělání ohně a příprava stravy. Soutěž vždy doplní různé další netradiční a překvapující úkoly.

"Vysoká náročnost nám vyhovovala. Na soutěž jsme byli dobře připraveni a zejména střelecké, obratnostní a taktické disciplíny se nám díky náročnému výcviku u mateřských útvarů vydařily. Jarda, náš nový člen družstva, podal i přes drobné zdravotní problémy vynikající výkon. Velké poděkování patří pořadatelům za výbornou organizaci soutěže," hodnotí závod nadrotmistr Vohradník.

Letošní ročník byl výjimečný v tom, že se na startu po delší době objevilo družstvo žen a stalo se prvním družstvem, které se dostalo až do cíle. Jejich 12. místo v celkovém pořadí je obdivuhodné.

A na co se můžeme těšit v příštím roce? Mimo jiné možná na družstvo ozbrojených sil Pákistánu, ale především na kvalitní výkony vojenských policistů.

 

 

 

Fotogalerie

Nahoru