Home page > Aktuality > Stálý operační dozorčí Vojenské policie pomohl zachránit život

Stálý operační dozorčí Vojenské policie pomohl zachránit život

Vojenský policista kapitán Pavel Strnadel převzal ve čtvrtek 19. září 2019 z rukou náčelníka Vojenské policie (NVP) plukovníka Miroslava Murčeka pamětní minci NVP za pomoc při záchraně života.

To, že je v krizových situacích potřeba zachovat chladnou hlavu a není to jen fráze, potvrdil svým činem stálý operační dozorčí kapitán Pavel Strnadel. Při výkonu služby v sobotu 14. září 2019 obdržel telefonicky informaci od příslušnice ostrahy objektu Roooseveltova, že její kolega upadl bez zjevných příčin do bezvědomí. Stanoviště stálého operačního dozorčího Hlavního velitelství Vojenské policie se nachází pouhé jedno patro nad stanovištěm ostrahy. Kapitán Strnadel tedy neváhal a okamžitě seběhl dolů zjistit, co se stalo.

Na místě našel ležet bezvládné tělo muže a jeho kolegyni, která událost oznámila dozorčímu, ale vlivem šoku už nebyla schopna přivolat záchrannou službu. Strnadel na nic nečekal, ihned vytočil záchrannou službu a až do příjezdu sanitky poskytoval zraněnému první pomoc dle instrukcí tísňové linky. Muž se z bezvědomí probral a byl lékaři převezen na vyšetření do nemocnice. “To, co jsem udělal, by zvládl každý, a když ne každý, tak určitě každý stálý operační dozorčí Vojenské policie, protože řešení mimořádných událostí a zvládání stresových situací je součástí naší práce,“ okomentoval svůj čin kapitán Strnadel.

„Pan kapitán Strnadel reagoval bezchybně. Jsem rád, že takto kvalitní personál Vojenská policie má. Celá situace byla ukázkou toho, že ne každý dokáže v krizové situaci zachovat klid. Proto je třeba mít vycvičené lidi, jejichž jednání může předejít negativním následkům,“ zhodnotil počínání Strnadela plukovník Murček.      

Fotogalerie

Nahoru