Home page > Aktuality > Spolupráce Policie České republiky a Vojenské policie během střežení hranic okresů pomohla odhalit omamné a psychotropní látky

Spolupráce Policie České republiky a Vojenské policie během střežení hranic okresů pomohla odhalit omamné a psychotropní látky

Drogy u řidiče osobního vozidla odhalil služební pes.Dne 12. března tohoto roku vykonávali kontrolní činnost mladoboleslavští policisté Oddělení hlídkové služby společně s příslušníkem Vojenské policie také na hranici okresu Mladá Boleslav / Jičín.

Na komunikaci I/16 mezi obcemi Sobotka a Dolní Bousov neunikl silniční kontrole ani čtyřiadvacetiletý řidič osobního vozidla Škoda Fabia. Toho policisté ve večerních hodinách podrobili mimo jiné i orientačnímu testu na přítomnost omamných a psychotropních látek s pozitivním výsledkem na látky amfetamin/metamfetamin a cannabis.

Po pozitivním orientačním testu na omamné a psychotropní látky využili mladoboleslavští policisté přítomnosti kolegy, psovoda Vojenské policie, který byl na stanovišti kontrolní hlídky na hranici okresu dokonce neplánově, protože ten den zastupoval jiného kolegu. Psovod Vojenské policie s sebou měl i dva služební psy vycvičené na vyhledávání drog a výbušnin.  Pes vycvičený na vyhledávání drog tak prohlédl osobní vozidlo i tři cestující osoby uvnitř a během chvilky pozitivně označil řidiče, který u sebe přechovával šest sáčků s bílou krystalickou látkou a jeden sáček se sušinou rostliny Marihuana.

Řidič na místě policistům přiznal, že se jedná o jeho drogy a neskrýval překvapení z důslednosti kontroly za využití služebního psa, kterou jak sám uvedl, nečekal. Přesnou specifikaci omamných a psychotropních látek potvrdí výsledek odborné expertizy.

Fotogalerie

Nahoru