Home page > Aktuality > Regi Memorial 2017

Regi Memorial 2017

21.10.2017V sobotu 14. října proběhl na střelnici v Hodonicích u Znojma již třetí ročník charitativního závodu REGI MEMORIAL. Závod, který pořádá rodina štábního praporčíka in mamoriam Jiřího "Regi" Schamse, byl uskutečněn ve spolupráci se sdružením na ochranu práv majitelů zbraní LEX a společností Prague Armory. Záštitu nad závodem i v letošním roce převzal náčelník Vojenské policie brigádní generál Pavel Kříž.

Během letošního ročníku závodu střelci absolvovali celkem 10 dynamických střeleckých situací, které se snažily přiblížit možné bojové úkoly, které Jiří „Regi“ Schams mohl plnit coby příslušník tehdejšího Útvaru speciálních operací Vojenské policie během nasazení v zahraničních operacích AČR, kterých se za svého života zúčastnil.

Na start závodu se postavilo celkem 101 střelců, mezi kterými se podařilo vybrat v rámci dobrovolného startovného nad očekávání vysokou částku, a to celkem 147 445,- Kč. Touto sumou závodníci na návrh Sdružení válečných veteránů České republiky, podpořili nezletilého syna podporučíka in memoriam Milana Štěrby, který ve věku 34 let padl při plnění služebních úkolů v zahraniční operaci ISAF v Afghánistánu v roce 2008. Finanční podporu převzala z rukou matky a sestry Jiřího „Regi“ Schamse a velitele Velitelství Vojenské policie Olomouc plukovníka gšt. Miroslava Murčeka, který během závodu zastupoval náčelníka Vojenské policie, manželka podporučíka in memoriam Milana Štěrby paní Soňa Štěrbová.  Akci v roli závodníků i střelců podpořili  příslušníci Vojenské policie, Armády České republiky, Aktivních záloh Armády České republiky, Policie České republiky a další příslušníci ozbrojených sil a bezpečnostních sborů. Na organizaci závodu se taktéž podíleli studenti Univerzity obrany, vojáci z povolání, budoucí důstojníci Armády České republiky.

Závod, který připravilo více jak 60 organizátorů, proběhl v přátelské atmosféře, úspěšně jej dokončilo 98 střelců.

Všem partnerům, organizátorům a zúčastněným střelcům tímto velmi děkujeme za jejich podporu a účast. Těšíme se na spolupráci v příštím roce při IV. ročníku závodu. Jsme rádi, že střelecká komunita v České republice je nakloněna podpoře rodin těch, kteří padli při hájení zájmů naší vlasti, České republiky.

Fotografie ze závodu jsou zveřejněny na webové stránce www.regimemorial.cz a na Facebooku závodu www.facebook.com/regimem/.

​Autor: Mgr. Daniel Kadlček, organizační tým Regi Memorial

 

Fotogalerie

Nahoru