Home page > Aktuality > Oficiální návštěva Vojenské policie Slovenské republiky

Oficiální návštěva Vojenské policie Slovenské republiky

22.5.2018 • První oficiální návštěva zástupce náčelníka Vojenské policie brigádního generála Pavla Chovančíka po jeho jmenování do první generálské hodnosti směřovala na Slovensko. V Trenčíně vedl od 15. do 17. května delegaci české Vojenské policie, která se svým slovenským partnerem projednala mimo jiné i spolupráci v roce 2019. 

"Projednali jsme zejména otázky činnosti našich složek v domácím prostředí, s tím související jejich postavení ve vztahu k ozbrojeným silám i legislativní rámec," uvedl brigádní generál Chovančík. V neposlední řadě byl, v rámci bilaterální spolupráce mezi českou a slovenskou Vojenskou policií, zpracován návrh spolupráce pro rok 2019.

Za zmínku jistě stojí, že finální podoba tohoto dokumentu by měla být schválena a předložena k podpisu v průběhu setkání představitelů Mnohonárodního praporu Vojenské policie NATO (NATO MNMPBAT), jehož členy obě země jsou, v srpnu letošního roku.

Ve středu 16. května se česká delegace rovněž v Bratislavě zúčastnila slavnostního otevření Mezinárodního veletrhu obranné techniky IDEB 2018, který je obdobou brněnského veletrhu IDET.

Příjemným zakončením setkání bylo ocenění dvou slovenských vojenských policistů. Za aktivní přístup při realizaci projektů bilaterální spolupráce brigádní generál Pavel Chovančík předal medaile náčelníka Vojenské policie České republiky majoru Pavolu Sálusovi a nadrotmistru Vladimíru Boluľovi. "Byl jsem mile překvapen, tohoto ocenění si vážím a těším se na další spolupráci," řekl nadrotmistr Boluľa.

Foto: Vojenská policie Slovenské republiky

Fotogalerie

Nahoru