Home page > Aktuality > Odstřelovači Vojenské policie patří k těm nejlepším

Odstřelovači Vojenské policie patří k těm nejlepším

26.4.2016 • Na střelnicích v Bzenci a Hodoníně probíhal minulý týden osmý ročník světového šampionátu vojenských odstřelovačů, který pořádala sedmá mechanizovaná brigáda. Své síly zde poměřilo 36 týmů z devíti evropských zemí.

Nenápadné přiblížení k nepříteli a jeho následná likvidace, aniž by rozhodčí soutěžícího spatřili, skryté vyhledání nepřátelského odstřelovače, střelba na pohyblivý nebo skrytý cíl a střelba na více než půl kilometru bylo jen několik disciplín světového šampionátu.

Všechny disciplíny byly připraveny tak, aby co nejvíce odpovídaly reálným situacím a soutěžící odstřelovači dopředu jednotlivé úkoly neznali a museli tak okamžitě reagovat na vzniklou situaci. Práci odstřelovačů provází stres. Musí se nepozorovaně dostat na místo, které je mnohdy hluboko na území nepřítele a zde pak dlouhé hodiny i dny čekají na příkaz ke střelbě.

8. ročník tohoto šampionátu vyhrál dvoučlenný tým zásahové policejní jednotky. Na krásném druhém místě skončil tým z Velitelství Vojenské policie Olomouc, ve složení nadporučík Lukáš Urbánek a nadrotmistr Miloš Kamenčák, na třetím místě tým firmy Meopta.

V kategorii jednotlivců se ze 79. soutěžících umístil nadporučík Urbánek na 3. místě a na 5. místě nadrotmistr Kamenčák, oba dva příslušníci Pohotovostního oddělení Velitelství Vojenské policie Olomouc.

Na šampionátu zabojoval i druhý tým Velitelství Vojenské policie Olomouc ve složení rotmistr Milan Hagan a rotný Jan Hodis, který prozatím na podobných soutěžích sbírá zkušenosti. Přesto obsadil výborné 20. místo.

Fotogalerie

Nahoru