Home page > Aktuality > Nadporučík Lukáš Kvapil získal cenu fair play

Nadporučík Lukáš Kvapil získal cenu fair play

6.4.2018 • Český klub fair play včera v Kongresovém centru České národní banky ocenil více než třicítku sportovních reprezentantů z různých odvětví, kteří se v roce 2017 zachovali férově na úkor vlastního sportovního úspěchu. Mezi oceněnými byl také vojenský policista nadporučík Lukáš Kvapil.

Motocyklový závodník, účastník Rallye Dakar obdržel diplom za svůj čin, když na trati při druhé etapě loňského závodu poskytl první pomoc zraněnému italskému jezdci. Poté, co soupeře odvezli záchranáři, pokračoval nadporučík Kvapil v závodu. Kvůli několikahodinové pomoci na slunci dostal úžeh, který se následně projevil.

​"Po celou dobu jsem byl na přímém slunci a přišel jsem o hodně vody. Až zpětně jsem zjistil, že jsem měl úžeh a úpal. V důsledku nevolnosti jsem přehlédl jednu díru a skončil jsem na zemi," vzpomíná na premiéru na Dakaru vojenský policista. Poraněné rameno, obličej a otřes mozku tak znamenaly pro nadporučíka Lukáše Kvapila konec závodu.

​Velkým překvapením bylo následné setkání obou závodníků v argentinské nemocnici. "Domenico, jseš to ty?" Na Lukášovu otázku zareagoval Ital, že to není možné, co tam dělá, že mu pomáhal a měl pokračovat.

Do Jižní Ameriky se nadporučík Kvapil letos vrátil. "Já jsem byl letos na Dakaru v jiné pozici, byl jsem se tam podívat a zažít tu atmosféru, abych se připravil na další," říká nadporučík. Dakaru se letos zúčastnil jako součást media týmu. Na dakarské novinářské vozidlo Ford Ranger, které řídil, se můžete přijít podívat na pražské Výstaviště v Holešovicích, kde se koná ve dnech 12. - 15. dubna celostátní automobilová výstava AUTOSHOW 2018.

 

Fotogalerie

Nahoru