Home page > Aktuality > Náčelník Vojenské policie uctil památku Regiho

Náčelník Vojenské policie uctil památku Regiho

Dnes jsou tomu přesně čtyři roky, kdy nás opustil milovaný syn, bratr, kolega a kamarád Jiří Schams. Po boku Regiho rodiny vzdal čest jeho památce na hřbitově v pražských Strašnicích brigádní generál Pavel Kříž.

Na chvíli se zastavit, zavzpomínat a uctít tak památku svých blízkých by měl občas každý z nás. Zástupci Vojenské policie a Regiho rodina se dnes v tiché vzpomínce sešli u jeho hrobu, kde si připomněli jaký bojovník, hrdina a především správný chlap Regi byl. Náčelník Vojenské policie položil na jeho hrob květinu, společně s Jirkovou maminkou zapálil svíčky, a v závěru pronesla krátkou modlitbu Jirkova teta.

Štábní praporčík in memoriam Jiří Schams, příslušník bývalého Útvaru speciálních operací Vojenské policie (SOG), byl v březnu roku 2008 těžce zraněn při útoku sebevražedného atentátníka v jihoafghánské provincii Hílmand. S následky zranění statečně bojoval až do ledna roku 2015, kdy jeho tělo podlehlo těžké nemoci. Regi měl kolem sebe dobré kamarády a rodinu, ti všichni se snaží mít stále na paměti jeho životní motto: „Kdybys byl třeba jediný, kdo může či umí udělat, co je třeba, musíš to udělat …“

Fotogalerie

Nahoru