Home page > Aktuality > „Miesto činu“ ovládla Vojenská policie

„Miesto činu“ ovládla Vojenská policie

Příslušníci Kriminální služby Vojenské policie se historicky poprvé zúčastnili Mezinárodního soustředění bezpečnostních složek -  Odborné policejní soutěže „Miesto činu 2019“, která byla již posedmé organizována Policejním prezidiem, Úřadem kriminální policie Slovenské republiky ve spolupráci s tamní Vojenskou policií. Přestože se Vojenská policie (VP) této soutěže účastnila poprvé, tříčlenný tým kriminalistů se mezi ostatními neztratil, naopak v podmínkách tvrdé konkurence týmů z krajských policejních ředitelství obsadil první místo.

Sedmý ročník soutěže „Miesto činu “ se uskutečnil ve dnech 4. – 6. září 2019 v prostorech Centra výcviku Lešť. Celkem se zúčastnilo třináct soutěžních týmů z řad Policie a Vojenské policie Slovenské a České republiky. Týmy si změřili síly v disciplínách jako dokumentace místa činu, zjištění a zajištění stop na místě činu a v dalších specifických postupech, které jsou denním chlebem všech kriminalistických specialistů.

„Soutěž byla odborně velmi náročná a o pořadí týmů na čelních pozicích nakonec rozhodovaly detaily,“ zhodnotil „Miesto činu“ zástupce náčelníka 1. odboru kriminální služby VP podplukovník Martin Bečvář. Jeho kolegové vybojovali nejen první místo v soutěži, ale přivezli do Čech také individuální ocenění.

„Kriminální služba Vojenské policie prokázala své erudované schopnosti. Pevně věřím, že je bude prokazovat i nadále v kauzách reálných,“ dodal Bečvář závěrem.

Fotogalerie

Nahoru