Home page > Aktuality > Kanál La Manche pokořen

Kanál La Manche pokořen

21.7.2016 • Vojenská policistka nadrotmistryně Nikola Hájková z Velitelství ochranné služby Vojenské policie Praha si splnila svůj dětský sen, když počátkem letošního června přeplavala kanál La Manche. Její úspěch včera ocenil náčelník Vojenské policie brigádní generál Pavel Kříž.

Pilně se připravovala, zábavu a přátele musela na dva roky odsunout na "druhou kolej". Chtěla být pilotkou, ale nakonec vystudovala řízení letového provozu. Osud tomu chtěl a zavál ji k Vojenské policii, kde se jí dostalo velké podpory ze strany jejího velitele plukovníka Jiřího Ročka k tomu, aby se pokusila spnit si svůj dětský sen. Bylo málo těch, kteří o jejím velkém plánu a náročné přípravě vědělo, on byl jedním z nich.

Nikola se na svůj sportovní výkon připravovala ve svém volném čase, bez jakékoliv podpory ze strany případných sponzorů. Její plavba nebyla rozhodně snadná. Nejprve se trápila s mořskou nemocí, v jejímž důsledku připlavala k francouzskému pobřeží se zpožděním a tam jí mořské proudy nedobrovolně plavbu prodloužily.

Po šestnácti hodinách svůj závod úspěšně dokončila. Zatím co ostatní plavci musí zdolat zhruba třicet čtyři kilometrů, Nikola uplavala šedesát pět. Teď ji trápí zánět obou zápěstí, ale je plná úsměvů a bezesporu šťastná. Jednou větou sama říká: Opravdu jsem si to moc užila!

​Vice čtěte zde.

 

 

Fotogalerie

Nahoru