Home page > Aktuality > Dominik kardinál Duka požehnal vojenským policistům

Dominik kardinál Duka požehnal vojenským policistům

1.3.2017 • V úterý 28. února návštívil specializované pracoviště Vojenské policie 36. arcibiskup pražský a primas český Dominik kardinál Duka. Jeho eminenci na pražském Petříně přivítal náčelník Vojenské policie brigádní generál Pavel Kříž společně s hlavním kaplanem AČR plukovníkem Jaroslavem Knichalem.

Již podruhé kardinál Duka přijal pozvání a navštívil Hlavní velitelství Vojenské policie. Poprvé v roce 2010, kdy přátelsky pohovořil se svými příznivci, nyní po sedmi letech se s velkým zájmem seznámil s činností kriminální služby Vojenské policie. "S panem kardinálem jsem se potkal samožrejmě již několikrát, pokaždé mě však utvrdí v tom, jak příjemný člověk to je. Překvapilo mě, jak dalece se zajímal o vybavení oddělení kriminalistické techniky a expertiz," uvedl kaplan Velitelství Vojenské policie Olomouc kapitán Roman Lukáš.

Dominik kardinál Duka si s každým přátelsky potřásl rukou, každému věnoval srdečný úsměv a svěřil se, že rád sleduje počínání Hercula Poirota, hrdiny detektivních příběhů Agathy Christie. Během návštěvy se seznámil s jednotlivými odvětvími oboru kriminalistiky (daktyloskopie, trasologie, mechanoskopie, analýza dat a zkoumání nosičů dat, pyrotechnika a balistika), přičemž každému ze znalců věnoval náležitou pozornost při jejich výkladu. Zmínil, že si váží všech lidí, kteří konají dobro.

Pozvání s radostí přijal i hlavní kaplan AČR plukovník Jaroslav Knichal. "Jsem velmi potěšen, že jsem mohl doprovázet kardinála Duku a blíže se seznámit s oborem kriminalistiky, o který jsem ve svém životě projevil zájem. Zvažoval jsem podání přihlášky na Policejní akademii, ale nakonec jsem se vydal jinou cestou. Na Petříně jsem nečekal až tak erudované prostředí, se zájmem jsem nejprve vyslechl odbornou přednášku a poté nahlédl i do praxe. Zcela upřímný zájem jsem vnímal i od pana kardinála," sdělil plukovník Knichal.

Arcibiskup pražský a primas český Dominik kardinál Duka požehnal vojenským policistům, aby službu vykonávali dobře, uměli vyhodnotit a dobře se rozhodnout mezi dobrem a zlem. 

Žehnám Vám a prosím o modlitbu:

Pod ochranu tvou se utíkáme,

svatá Boží Rodičko,

nezhrdej prosbami našimi,

ale zdobena diadémem království,

potři mocnosti zlé,

ukládající zemím Koruny české.

Fotogalerie

Nahoru