Home page > Aktuality > Do vojenského pětiboje letos významně zasáhla i Vojenská policie

Do vojenského pětiboje letos významně zasáhla i Vojenská policie

8.6.2016 • V pátek 3. června byl slavnostním vyhlášením vítězů a předáním cen ukončen mezinárodní přebor ve vojenském pětiboji. Své síly v Plzni a ve Vyškově změřily tři desítky mužů a žen z šesti zemí.

Letošního přeboru se zúčastnilo 29 závodníků z České republiky, Dánska, Estonska, Lotyšska, Německa a Spojených arabských emirátů.

Nejprve se střílelo na přesnost deset ran v čase deseti minut. Rychlá střelba obnášela deset ran za minutu. Po střelbě z velkorážní pušky se závodníci a závodnice přesunuli z Plzně do Vyškova, kde je čakaly další čtyři disciplíny.

"Absolvovali jsme 500 m dlouhou překážkovou dráhu NATO s 20 překážkami, plavali 50 m volným způsobem s překážkami, házeli granátem do dálky a na cíl. Poslední disciplínou byl osm kilometrů dlouhý přespolní běh, ženy měly poloviční distanci," uvedl kapitán Michal Škobrtal, příslušník Hlavního velitelství Vojenské policie. 

Jediný zástupce Vojenské policie přispěl armádním kolegům svými výkony k vítězství. Družstvo ve složení kapitán Škobrtal, nadporučík Picka, poručík Rozsypal a četař Vrba zaslouženě vystoupalo na nejvyšší stupínek před Dánsko a Lotyšsko. V kategorii jednotlivců se kapitán Škobrtal umístil na 3. místě.

 

 

Fotogalerie

Nahoru