Home page > Aktuality > "COVIDový" hrdina

"COVIDový" hrdina

Rotmistr Michele Rýva byl oceněn náčelníkem Vojenské policie brigádním generálem Murčekem za příkladné plnění služebních úkolů v rámci operace "CLS". Během nasazení na kovidovém oddělení v kladenské nemocni díky svému osobnímu přístupu odvrátil pacientku od myšlenek na sebevraždu.

„Policie České republiky Kladno, dobrý den.“ Když se něco takového ozve v telefonu, proletí vám hlavou, že se asi něco stalo. „Váš příslušník, pan Rýva, který vypomáhá na covidovém oddělení v místní nemocnici, se o jednu ze svých pacientek staral tak dobře, že odvrátil její pokus o sebevraždu. Covid ji připravil o dceru i manžela, ztratila smysl života. Péče vašeho kolegy jí dala opět sílu žít. Zatím je slabá nemůže poděkovat osobně, tak požádala nás, abychom za ni vyřídili velké poděkování.“

S onemocněním COVID-19 se pojí mnoho špatného, ale jak je vidět, i mnoho dobrého. Nejsme k sobě lhostejní a vojáci své úkoly plní s maximálním nasazením, ať už na válečném poli nebo v nemocnici. Příslušník Velitelství ochranné služby Vojenské policie rotmistr Michele Rýva obdržel z rukou zástupce náčelníka Vojenské policie plukovníka Ročka Pamětní minci NVP za vzornou a obětavou práci o pacienty v Oblastní nemocnici Kladno v rámci operace „CLS“.

„Pro nás byla čest v nemocnici vypomáhat. Je to tvrdá a náročná práce. Stálý personál obdivuji. Těšilo nás zpříjemňovat pacientům jejich léčbu, ale také se nám podařilo pozvednout náladu zaměstnanců, kteří to teď vážně nemají vůbec lehké,“ vyjádřil se skromně k ocenění rotmistr Rýva.

Fotogalerie

Nahoru