Home page > Aktuality > Čeští a slovenští instruktoři výcviku Vojenské policie se společně připravovali ve Vyškově

Čeští a slovenští instruktoři výcviku Vojenské policie se společně připravovali ve Vyškově

21.10.2017 • Pod hlavičkou Mnohonárodního praporu Vojenské policie se letos již počtvrté uskutečnil společný výcvik českých a slovenských vojenských policistů – instruktorů výcviku.

Od pondělí 9. října do pátku 13. října poskytlo oddělení přípravy a výcviku ve Vyškově zázemí pro přípravu zaměřenou na služební zákroky hlídek Vojenské policie v podmínkách společného nasazení pod jednotným velením. Formou co nejreálnějších modelových situací instruktoři procvičovali zejména eskortaci nebezpečného pachatele za použití donucovacích prostředků, kterými jsou slzotvorné prostředky, teleskopické obušky, pouta a služební zbraně.

V průběhu výcviku také společně jednali zástupci nejvyššího velení Vojenských policií – zástupce náčelníka Vojenské policie ČR plukovníka Pavla Chovančíka se svým protějškem zástupcem ředitele Vojenské policie podplukovníkem Valentínem Cebem. Výsledkem jednání byl i podpis bilaterální spolupráce na příští rok.

„Výcvik je obecně jednou z prioritních činností vojenských policistů, a tak i společná příprava našich a slovenských instruktorů je už nedílnou součástí našeho výcvikového roku,“ zhodnotil přípravu plukovník Chovančík.

​Autor: plukovník Jan Šmíd, HVeVP

 

Fotogalerie

Nahoru